Connect with us

Фудбал

Ибрахимовиќ ја отвори душата и ги замолкна скептиците: Сакаа да ме скршат, да ме искористат… (ВИДЕО)

Објавено:

Златан Ибрахимовиќ игра на врвно ниво околу 15 години, тој е Швеѓанец со потекло од Босна и Херцеговина, и може да се каже дека обележале една фудбалска ера.

Ибрахимовиќ во последните години има неколку сериозни повреди, но сето тоа е зад него и тој повторно обезбедува одлични игри во дресот на Милан, иако во октомври ќе наполни 39 години.

На социјалните мрежи популарната Ибра објави мотивациско видео со јасни пораки до сите оние кои се сомневаат во неговите квалитети и го предвидуваат неговото пензионирање.

„Мислите дека сум готов, кариерата ми завршува наскоро. Не ме познавате. Морав да се борам низ целиот мој живот. Никој не веруваше во мене, па морав да верувам во себе.

Некои луѓе сакаа да ме разбијат, но тие само ме направија посилен. Некои сакаа да ме искористат, но ме направија посилен.

Сега мислите дека сум готово? За сите вас, имам само една работа да кажам:

“Јас не сум како вас, затоа што не сум вие. Јас сум Златан Ибрахимовиќ и само се загревам”, рече Ибрахимовиќ.

Златан минатата зима се врати во Серија А. Тој веќе има постигнато седум гола и забележа четири асистенции. Со престојот на Стефан Пиоли, сигурно е дека Ибра ќе продолжи да го носи дресот на Милан.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама