Connect with us

Фудбал

Игуаин ќе се раздели со Јувентус

Аргентинскиот напаѓач започна дискусии со „бјанконерите“ за разделба во овој преоден рок

Гонзало Игуаин се очекува да се раздели со Јувентус во наредните денови или недели.

Порталот „Goal.com“ објавува дека претставниците на аргентинскиот напаѓач во моментов се во Торино за да разговараат со челниците на клубот за заминувањето на Игуаин.

Неодамна, поранешниот напаѓач на Реал Мадрид, Наполи, Милан и Челзи се поврзува со трансфер во клубот на Дејвид Бекам, Интер Мајами во САД.

loading...

Ветеранот во нападот има понуди и од други европски клубови.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com