Поврзи се со нас

Фудбал

Интер е загрижен за повредата на Алексис Санчез

Некои извештаи во Чиле велат дека напаѓачот на Интер, Алексис Санчез се здобил со сериозна повреда на мускулот

-текстот продолжува по рекламата-

31-годишниот фудбалер постигна два гола во квалификациите за СП против Уругвај и Колумбија.

Сепак, според ДНК Радиоо во Чиле, тој имал некои проблеми за време на вториот натпревар.

-текстот продолжува по рекламите-

Ова го натера да го стави под прашалник „Дерби дела Мадонина“ против Милан.

Имаше шпекулации дека Санчез ќе биде надвор од терените се додека Интер не се соочи со Борусија Менхенгладбах дури и на следниот натпревар во Чиле.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама