Поврзи се со нас

Фудбал

Интер му понуди на Баерн неверојатна размена

Раководството на Интер му понуди на Баерн Минхен прилично неверојатна размена на играчи.

Според „Спорт Медијасет“, челниците на италијанските гиганти им ги понудиле на Баерн, Иван Перишиќ (моменално на позајмица во Баерн) и Марсело Брозовиќ, а за нив ги бараат Давид Алаба и Корентино Толисо.

Перишиќ обезбедува добри игри за Баерн и клубот би сакал да го задржи во своите редови. Покажаа и интерес за Брозовиќ, па нероаѕурите сакаат да го искористат тоа.

Сепак, тешко е да се верува дека Баерн би можел да се согласи на размена како оваа. Се чини дека тие сакаат малку премногу и тие сигурно ќе бидат одбиени.

Баерн е подготвен да се откаже од Толисо. Алаба сепак вели „не“ и преговорите се водат со него за нов долгорочен договор и сите се сомневаат дека тоа ќе се случи наскоро.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама