Connect with us

Фудбал

Интер не го дава Лаутаро, но прашање е дали можат да одолеат на милионите на Реал

Приказната за следниот клуб на Лаутаро Мартинез полека се претвора во сапуница.

Како што стојат работите сега, одличниот аргентински напаѓач ќе ги брани боите на Интер следната сезона, но сè може да се расипе Реал, кој според некои наводи се вклучи во борбата за неговиот потпис.

Не би било проблем кралевите да платат 90 милиони и да испратат играч во Интер, но можно е тие да ја завршат работата за следната сезона, односно да добијат согласност од самиот Аргентинец.

Барселона неколку пати се обиде да постигне договор, но без ефект. „Нероаѕурите“ се покажаа како солиден преговарач, нудејќи им на нивниот играч нов договор, па затоа е јасно дека во моментот нема многу простор за договор.

loading...

 

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com