Connect with us

Фудбал

Јувентус ја објави состојбата со долгот: Ситуацијата не е многу добра

Одборот на Јувентус објави дека изгубил 71,4 милиони евра за сезоната.

Загубата, според извештајот објавен од клубот, е под силнo влијание на пандемијата на коронавирусите.

Загубата од 71,4 милиони евра е за 31,5 милиони евра поголема од онаа од сезоната 2018/19.

Од крајот на јуни годинава, Јувентус должи дури 385 милиони евра и јасно е дека не е во поволна ситуација.

Сепак, и покрај сите овие финансиски проблеми, Јувентус доминира во Италија од година во година и е подготвен да го освои новото Скудето.

 

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com