Connect with us

Фудбал

Како ќе изгледа Реал Мадрид во новата сезона?

Зинедин Зидан нема добиено засилување ова лето.

Реал реши да се одмори во преодниот рок, но тимот не се смени премногу и шпанскиот шампион ќе влезе во новата сезона со скоро идентичен состав.

И Зидан ќе има многу опции за избор. Неговиот тим е комбинација на млади и искуство, и има широк избор на играчи на сите позиции.

„Марка“ ги претстави можните варијанти на составот на Реал за новата сезона. Зидан има можност да комбинира со млади фудбалери, и ќе видиме кој ќе има простор да игра.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com