Connect with us

Фудбал

Камерите го снимија насилниот чин на Бонучи, зошто го направи тоа? (ВИДЕО)

Лудото финале беше видено синоќа на Џузепе Меаца во Милано во финалето на италијанскиот Суперкуп.

Кога Интер и Јувентус се подготвуваа за пенали, во 120. минута, наеднаш резервистот Алексис Санчез погоди за 2:1 и за големото славје на актуелниот освојувач на Скудетото, кој на најдобар начин ја отвори годината – италијанскиот Суперкуп.

Санчез дојде до голот по големата грешка на Алекс Сандра, а Чилеанецот по мечот изјави дека „ова е рикање на лав“ и дека заслужува почесто да игра.

Леонардо Бонучи прв стигна до корнер, но неговиот удар со глава беше одбиен од голманот. Зад Бонучи моментално славеше портпаролот на Интер, Кристијано Мозило.

Тоа го налути искусниот стопер, па веднаш се упати кон Мозило и го оттурна. И камерите снимаа сè.

Медиумите во Италија не се сигурни дали Бонучи само се изнервирал од радоста или пак портпаролот на Интер претходно му фрлил нешто.

Победата во средата беше шеста победа за Интер во Суперкупот на Италија. Јувентус и понатаму е рекордер со девет трофеи.

 

Реклама

Facebook

Реклама