Connect with us

Фудбал

Капитенот на Палермо принуден да ја заврши кариерата на 27 години!

Палермо ќе мора да влезе во новата сезона без својот капитен и еден од најдобрите играчи на тимот, Алесандро Мартинели.

Имено, 27-годишниот швајцарски фудбалер беше принуден да ја заврши својата кариера поради проблеми со срцето, кои беа утврдени по деталните лекарски прегледи.

Воспоставените аномалии на срцето се толку опасни за Мартинели што тој е принуден да ги обеси своите копачки во практично најдобрите фудбалски години.

Палермо минатата година испадна во четвртата лига, Мартинели му помогна на клубот од Сицилија да се врати во третиот ранг, но овие денови пристигнаа шокантни вести.

loading...

Швајцарецот играше во средниот ред, а пред Палермо играше за Сампдорија, Венеција, Модена и Бреша.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com