Поврзи се со нас

Фудбал

Карагер не смета дека Клоп ќе остане долго во Ливерпул

Легендата на „црвените“ верува дека германскиот тренер ќе си замине кога ќе му истече договорот, а менаџерот и сопствениците во моментов прават чудесна работа на „Енфилд“.

Карагер не го гледа престојот на Јирген Клоп во Ливерпул по истекот на неговиот договор во 2024 година, но вели дека сегашниот тренер на Ливерпул и сопствениците прават добра работа во клубот.

Поминаа 10 години откако Хенри од Спортската група Фенвеј ја презеде контролата над Енфилд од сонародниците Том Хикс и Џорџ Жилет.

„Мислам дека нивното наследство (ФСГ) кога клубот беше продаден, тие добро се снајдоа во неколку фази, „Енфилд“ не би бил таков и Ливерпул во моментов го има најдобриот полигон во светот“, изјави легендата на „црвените“ за „Ехо на Ливерпул“.

„Сега тие ја донесоа првата титула по 30 години, го имаат Јирген Клоп една од најдобрите во светот, сигурен сум дека тој ќе остане само до крајот на неговиот договор”.

„Мислам дека Клоп и ФСГ ќе освојат уште некои титули, без оглед за што станува збор. Така да, мислам дека завршија добра работа.“

„Да се ​​биде сопственик на клубот што ја освојува лигата, ја покажува нивната работа, нели?“ 

 

Advertisement

Facebook

Реклама