Connect with us

Фудбал

Катарците прашуваат, колку чини Бернардо Силва? На радарот е и тандемот на француската репрезентација!

Очигледно ќе има некои нови ветрови кои ќе дуваат во Пари Сен Жермен следната сезона.

Постојат сите шанси парижаните да добијат нов тренер по една сезона под водство на Кристоф Галтие која не ги задоволи огромните апетити на катарските сопственици.

Промоцијата не му се заканува ниту на играчкиот кадар, сите ја чекаат одлуката на Лео Меси, а додека тоа не се случи „светците“ работат на нови скапи засилувања.

Една од најголемите желби на клубот од француската престолнина е Бернардо Силва, Португалецот го одигра натпреварот на кариерата во реваншот од полуфиналето на Лигата на шампионите против Реал Мадрид, а сега го чека пресметката со Интер во финалето.

Наводно, ПСЖ веќе испратил понуда до Сити кој во договор со играчот решил да ја разгледа по финалето.

Се појавија информации и за Лукас Ернандез кој паузира од Светското првенство во Катар поради повреда на вкрстените лигаменти.

Парижаните во својот тим го гледаат како репрезентативец на Франција, а предност е фактот што договорот со Баерн му истекува следното лето.

Исто така, се зборува и за Рандал Коло Муани од Ајнтрахт, иако треба да се има предвид кој ќе биде потенцијалниот наследник на Галтие на клупата на првиот тим.

 

 

Facebook