Поврзи се со нас

Фудбал

Кавани договори се со Манчестер Јунајтед, утре ќе потпише договор!

Долго се чекаше информација за тоа каде поранешниот напаѓач на ПСЖ, Единсон Кавани ќе ја продолжи кариерата.

Сега сè е познато, а Кавани следните две сезони ќе ги мине во Манчестер Јунајтед.

Имено, тој денес имаше состанок со управата на овој клуб, и успеа да се договори за сè и ќе потпише двегодишен договор.

Утре Кавани ќе замине во Манчестер каде ќе ги мине лекарските прегледи и ќе потпише договор и ќе биде претставен како нов играч на овој клуб.

 

Advertisement

Facebook

Реклама