Поврзи се со нас

Фудбал

Кавани ќе го има своето деби од соништата во дресот на Манчестер Јунајтед

Манчестер Јунајтед нема да го има на располагање своето ново засилување, Единсон Кавани на натпреварот против Њукасл Јунајтед.

Причината е што периодот на самоизолација за него сè уште не е истечен, и тој ќе мора да го пропушти тој состанок.

Сепак, тоа значи дека неговото деби ќе биде против клубот во кој играше пред да дојде во Манчестер Јунајтед.

Секако, против ПСЖ во Лигата на шампионите, и веднаш ќе има шанса да покаже дека го пуштија лесно.

Advertisement