Connect with us

Фудбал

Кепа ќе ја прифати позајмицата и ќе го напушти Челзи

По проблемите што ги имаше голманот Кепа Аризабалага во Челзи, се чини дека реши да замине на позајмица од овој тим.

Голманот на Челзи, Кепа Аризабалага, се чини прифати намалување на платата само за да обезбеди преселба во позајмица во друг клуб во јануари, пишува The Sun.

26-годишниот фудбалер го загуби местото по трансферот на Едуард Менди на „Стемфорд Бриџ“ бидејќи би се водела битка за бројот 1 на Шпанија за Европското првенство што треба да се одржи на лето.

Според овој весник, тој се согласил да биде позајмен и дека може да му се намали платата.

Кепа заработува 150 000 неделно, но сака оваа плата да се преполови само за да ја постави својата кариера на вистинскиот пат.

Реклама

Facebook