Connect with us

Фудбал

Килијан Мбапе позитивен на коронавирус!

Килијан Мбапе е седмиот играч на ПСЖ кој е позитивен на коронавирус.

Тој беше тестиран со репрезентацијата на Франција пред мечот со Хрватска, а неговиот тест беше позитивен.

По Нејмар, Икарди, Ди Марија, Паредес, Навас и Маркињос, Мбапе е седмиот фудбалер на ПСЖ кој е позитивен на Коронавирус.

Според француските медиуми, тој нема никакви симптоми, но ќе мора да биде во задолжителна изолација 14 дена, па собирот во националниот тим заврши за него.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com