Поврзи се со нас

Фудбал

Клоп ги завршува проблемите во Ливерпул како вистински џентлмен

Мохамед Салах е позитивен на коронавирусот и Ливерпул нема да може да смета на неговите услуги во наредниот период.

Салах се зарази за време на престојот во неговата родна земја. Тој присуствуваше свадбата на брат му и беше позитивен на тестот потоа.

И, додека навивачите на „црвените“ се бесни на менаџерот на Салах, Јирген Клоп, ги смирува страстите и реши сè со Салах и Египќанецот нема да сноси никакви последици.

“Тоа е помеѓу Мо и неме. Ние решивме сè и сè е во ред”, рече Клоп.

Тој исто така истакна дека одбил да присуствува на една роденденска прослава.

“Не отидов. Тоа беше роденденска забава што беше дозволена во Германија во тоа време, но јас не отидов. Сепак, во некои други земји има поголем социјален притисок врз луѓето”, алудираше Клоп на фактот дека Салах едноставно мораше да се појави на свадбата на неговиот брат.

Салах нема да игра против Лестер и веројатно против Аталанта и ќе видиме дали ќе биде подготвен за мечот против Брајтон, кој ќе се игра следната недела.

loading...

Facebook