Поврзи се со нас

Фудбал

Клоп: „Осум клуба се борат за титулата во Премиер лигата“

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп верува дека ова издание е многу поразлично во Премиер лигата.

Според него, има многу клубови кои конечно можат да го подигнат трофејот, осум екипи се борат за Премиер лигата.

„За титулата? Верувам дека може да има осум клуба“, рече Германецот.

„Отворена конкуренција? Немам проблеми со ова, тоа е сосема нормално“.

Клоп зборуваше и за бројот на поени што неговиот тим може да ги собере ова издание, но и за другите.

Тој не сака да очекува премногу затоа што поради КОВИД-19, тоа би можело да биде долга и губитничка сезона како што веќе, верувале или не, Ливерпул изгуби исто толку поени колку што скоро целата минатата сезона.

Тој смета дека ова е нормално, бидејќи играчите играат на секои три дена, нешто што влијае на перформансите на играта.

loading...

Facebook