Connect with us

Фудбал

Клоп открива планови за во иднина

Јирген Клоп му вети на Ливерпул дека нема да го преземе управувањето со ниту еден клуб во светот веднаш по напуштањето на „Енфилд“.

Германскиот тренер Јирген Клоп изјави дека ќе земе пауза од една година кога ќе заврши неговото време во Ливерпул.

Клоп, кој беше назначен за тренер на „црвените“ во 2015 година, во минатото изјави дека во 2022 година ќе паузира од фудбалот, но во декември минатата година се согласи да го продолжи договорот со Ливерпул до 2024 година.

53-годишникот е подготвен да остане во Ливерпул и по истекот на неговиот договор, но инсистира на тоа што и да се случи, тој нема да брза да прифати друга работа веднаш кога ќе го напушти Ливерпул.

„Имам уште четири години од договорот и четири години изгледаат како вечни во фудбалот. Многу работи можат да се случат во ова време. Ако не го продолжам договорот по четири години, ќе заминам на одмор “, изјави Клоп.

„Кога ќе го напуштам Ливерпул, нема да прифати никаква работа следниот ден. Ова сигурно го велам. Ќе паузирам една година откако ќе го напуштам Ливерпул“, додаде тој.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com