Поврзи се со нас

Фудбал

Кој е фаворит на натпреварот Реал Мадрид – Интер, според обложувалниците

Реал Мадрид вечерва го пречекува Интер на „Естадио Алфредо ди Стефано“, во многу важен натпревар за обете страни во групата Б од Лигата на шампионите.

Ниту еден од овие два гиганти не успеа да постигне победи по првите натпревари, за Интер двапати реми, а Реал еден поразен од Шахтјор и реми со Менхенгладбах.

Но, тимот на Зинедин Зидан останува чист фаворит и покрај слабата форма што ја покажа на првите два натпревари.

Обложувалниците го гледаат Реал Мадрид како очигледен фаворит со солиден коефициент 1,90.

Тимот на Антонио Контес доби висок коефициент од 3,60 за победа.

Коефициентот за реми на натпреварот е 4,00.

 

loading...

Facebook