Connect with us

Фудбал

Коментаторот го погреши името на стадионот и ги насмеа сите (ВИДЕО)

Коментаторот Џим Беглин привлече големо внимание при преносот на натпреварот Манчестер Сити-Челзи.

Беглин во еден момент ја коментираше вревата на стадионот „Етихад“, но погрешно го сфати името.

Стадионот на Сити беше наречен „Emptyhad“, а неговата грешка насмеа многумина.

Зборот „Empty“ на англиски значи празен, па многумина веруваат дека Беглин намерно ја направил оваа грешка.

Реклама

Facebook

Реклама