Connect with us

Фудбал

Конте: Состанокот во Премиер лигата беше губење време

Тренерот на Тотенхем, Антонио Конте, рече дека состанокот во четвртокот меѓу тренерите и Премиер лигата на кој се разговараше за пандемијата „Ковид-19“ е како разговор со ѕидот.

Во понеделникот лигата одлучи да ги продолжи натпреварите за време на божиќниот период,

Досега се одложени три натпревари на 26 декември, со што вкупниот број се искачи на 13, додека играчите и клупскиот персонал минатата недела поставија рекорд од 90 позитивни случаи.

Запрашан дали средбата е губење време, Конте рече: „Мислам дека е така“.

Италијанецот додаде: „Вчера беше како да зборувам со ѕид и поради оваа причина исто така претпочитам да не влегувам во него“.

Премиер лигата одби да коментира, а на BBC Sport му беше кажано дека тренерот на Спарс Конте не придонел за никакви дискусии на состанокот.

Реклама

Facebook

Реклама