Connect with us

Фудбал

“Лаутаро Мартинез? Останува во Интер!”

Иако денес се појави информација дека Реал Мадрид е заинтересиран за услугите на Лаутаро Мартинез, нема ништо од неговиот трансфер во Шпанија.

Оваа информација ја пренесе сигурен новинар од Италија, Фабрицио Романо, кој тврди дека Лаутаро ќе остане во Интер, а наскоро ќе му биде продолжен договорот.

“Интер ќе разговара со агентите на Лаутаро Мартинез веднаш по завршувањето на преодниот рок со цел да го продолжи неговиот договор. Тој останува во Интер. Нема преговори со Реал и неговата продажба не се разгледува”, се вели во изјавата на Фабрицио Романо.

Значи, сè е решено кога станува збор за неговата продажба, и многу се зборуваше за неговата преселба во Барселона.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com