Поврзи се со нас

Фудбал

Легендарниот Луческу му се приближи на Меси и му го побара дресот, Аргентинецот го одби пред камера (ВИДЕО)

Динамо Киев не успеа да ја изненади Барселона.

Украинскиот великан беше поразен со 2:1, а по натпреварот се виде интересна сцена на теренот, каде легендарниот тренер Мирчеа Луческу му се приближи на Лионел Меси и го замоли за дрес.

Сепак, пред камерата, Меси го одби славниот стручњак. Причината, секако, е забрана заради Ковид-19, а тој му рече дека подоцна ќе му го даде дресот.

 

 

loading...

Facebook