Connect with us

Фудбал

Лионел Меси го постигна 700-от гол? Дали е баш така?

Објавено:

Лионел Меси синоќа го постигна својот 700. гол во кариерата.

На дуелот против Атлетико Мадрид на „Камп Ноу“, неверојатниот Аргентинец постигна нов гол, а според статистиката што ја чува одличен каталонец, ова е негов 700-ти гол во неговата кариера, а неговиот 630-ти настап во дресот на Барселона.

Сепак, во 2012 година Меси беше заслужен за контроверзен гол на дуелот против Мајорка. Во гостувањето од 0:2 на Аргентинецот му беше препишан заслужено водечкиот гол, но многумина тврдат дека овој гол го постигнал Алексис Санчез.

Чилеанецот, според многу снимки, имал контакт со топката, но судијата на натпреварот му го припишува голот на Меси.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама