Ливерпул и Арсенал во трката за напаѓачот на Ајакс

Фудбалерот на Ајакс, Квинси Промес, е еден од нај гледаните фудбалери.

Фантастичните настапи на напаѓачот го привлекоа вниманието на два гиганти во Премиер лигата.

-текстот продолжува по рекламата-

Според англискиот „Дејли меил“, Ливерпул и Арсенал, Лондончани сакаат да го купат 27-годишниот фудбалер.

Досега левиот бек постигна 14 гола на 17 одиграни натпревари, одликувајќи и во првенството и во Лигата на шампионите.