Поврзи се со нас

Фудбал

Ливерпул еден месец без Арнолд!

Ливерпул ќе  биде лишен од услугите на Трент Александар Арнолд во наредниот месец.

Дефанзивецот се повреди во текот на второто полувреме со Манчестер Сити, и сигурно ќе ги пропушти следните три натпревари.

Тој нема да биде таму за натпреварите на англиската репрезентација против Ирска, Белгија и Исланд.

Тоа сигурно ќе биде проблем за Ливерпул, а самиот Јирген Клоп ја критикуваше одлуката на Премиер лигата да се врати правилото на три замени во текот на играта.

Претходно беа дозволени пет измени.

Арнолд оваа сезона има осум настапи во Премиер лигата со една асистенција.

loading...

Facebook