Поврзи се со нас

Фудбал

Ливерпул се чини дека е проколнат од некој оваа сезона: Мохамед Салах позитивен на КОВИД-19

Англискиот шампион Ливерпул се чини дека е прогонуван оваа сезона.

„Црвените“ беа комплетни во ретки игри. Тие имаа проблеми со коронавирусот на почетокот на сезоната, а потоа почнаа да пристигнуваат повреди во кои останаа без Вирџил ван Дајк, Џо Гомез и Трент Александар-Арнолд.

Тоа не е крај на маките на Јирген Клоп. Денес, Мохамед Салах беше позитивен на коронавирус и веројатно нема да биде достапен на следниот натпревар на „црвените“.

Ова е уште еден проблем во серијата за англискиот шампион, кој за среќа ќе се реши многу брзо, но сигурно дека Јирген Клоп не може да биде воопшто среќен.

 

loading...

Facebook