Поврзи се со нас

Фудбал

Ливерпул се ослободи од киксерот: Лорис Кариус има нов клуб!

Лорис Кариус има нов клуб.

Германскиот голман кариерата ќе ја продолжи во редовите на Унион Берлин, со кој се согласи да соработува, и сè е подготвено за неговиот потпис.

Така, Кариус ќе ја прекине соработката со Ливерпул по четири години. Две години помина на позајмица во Бешикташ, а на „Енфилд“ не играше премногу.

Ќе остане запаметен по катастрофалните грешки во финалето од Лигата на шампионите во 2018 година против Реал Мадрид, а познат е и како голман кој важи за голем киксер.

Ќе видиме што ќе добие тимот од Берлин со него, но неговата сага за напуштање на Ливерпул конечно заврши.

Advertisement