Connect with us

Фудбал

Македонија со пад на ФИФА-листата

Фудбалската репрезентациjа на Македонија доживеа пад од пет места на ФИФА-листата, откако во претходните два меча имаше два порази и тоа од Полска и Австрија.

Македонија заедно со Кина е на делба на 73-тата позиција на новата ранг листа.

Белгија останува на врвот, а меѓу најдобрите десет се уште и Франција, Бразил, Англија, Португалија, Хрватска, Шпанија, Уругвај, Швајцарија и Данска.

Репрезентацијата предводена од Игор Ангеловски следниот меч го игра против Израел на петти септември.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама