Connect with us

Фудбал

Македонскиот репрезентативец може да го облече дресот на Барселона! (ВИДЕО)

Големите промени во тимот на Барселона веќе започнаа.

Каталонскиот великан сака да направи бројни промени во тимот и управата на клубот веќе почна да го решава крстозборот за остатокот од сезоната.

Веќе се отпишани неколку играчи, а дресот на Барса во вториот дел од сезоната нема да го носи холандскиот напаѓач Лук де Јонг.

31-годишниот фудбалер пристигна на позајмица од Севиља на барање на поранешниот тренер Роналд Комен, но се покажа како неуспех.

Де Јонг не покажа ништо во дресот на Барселона и на 12 одиграни натпревари постигна само еден гол.

Негов нов тим треба да биде Кадиз. Овој тим се договори со Барса и Севиља околу Де Јонг и останува играчот да се согласи за трансферот.

Голманската позиција на Барселона наскоро би можела да биде посилна со одличниот голман на Македонија и Рајо Ваљекано, Столе Димитриевски.

Репрезентативецот на Македонија брани фантастично во мадридскиот клуб и го привлече вниманието на Барселона.

Тој наводно е веќе во градот и нема да биде изненадување доколку Димитриевски направи животен трансфер.

Одличниот 27-годишен фудбалер во кариерата има настапувано за Гимнастик, Гранада и Работнички.

Исто така, треба да се напомене дека во понеделник нов играч на Барса ќе биде Феран Торес, кого каталонскиот гигант го купи од Манчестер Сити за 55 милиони евра.

Реклама

Facebook

Реклама