Поврзи се со нас

Фудбал

Манчини остана без Галјардини

До крајот на Лигата на нации, репрезентацијата на Италија ќе одигра уште два натпревари против Полска и Босна и Херцеговина.

Италија утре ја очекува играта од претпоследното коло, кога на домашен терен ја пречекува Полска, а три дена подоцна ќе игра против БиХ во Грбавица.

Роберто Манчини има големи проблеми со составот поради заразени играчи, а и самиот е позитивен на КОВИД-19. Но, проблемите за италијанскиот тренер продолжија и утрово.

Имено, „Sky Sport Italia“ пред неколку моменти објави дека Роберто Галјардини е елиминиран на натпреварите против Полска и БиХ поради повреда.

Тој го напушти репрезентативниот камп откако се повреди вчера, а утрово по прегледот беше јасно дека нема да биде во конкуренција за следните натпревари на неговата репрезентација.

loading...

Facebook