Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Фудбал

Марадона не почина од срцев удар, обдукцијата покажа која е вистинската причина

Фудбалскиот свет е во шок од вчера откако беше објавено дека Диего Марадона починал.

Марадона почина во својот дом, а веста се прошири низ целата планета со неверојатна брзина.

Целиот свет беше во шок откако беше објавено дека Марадона починал, а многумина се надеваа дека станува збор за лажни вести. Но, за жал, наскоро пристигна потврда дека Марадона починал.

Аргентинските медиуми ги објавија и резултатите од обдукцијата, која траеше повеќе од три часа. Првично беше објавено дека тој починал по срцев удар, но сега е потврдено дека тоа не е точно.

Аутопсијата покажа дека причина за смртта е белодробен едем, што доведе до срцев удар. Утврдено е дека срцето на Марадона е зголемено и слабо и дека е потешко да се пумпа крв во остатокот од телото и дека легендата едноставно нема спас.

Исто така, беше потврдено дека во тек е токсиколошка анализа за да се покаже дали во телото на Марадона има алкохол или каква било наркотична дрога за време на неговата смрт.

 

loading...

Facebook