Поврзи се со нас

Фудбал

Марадона заврши во болница, а изјавата на неговиот тим е бесмислена

Диего Марадона вчера беше примен во болница во Ла Плата и јасно е дека тој не е во најдобра состојба.

60-годишникот беше на мечот на неговиот тим од Гимназијада пред неколку дена, но остана само неколку минути. Тој требаше да биде во изолација бидејќи беше во контакт со личност која беше позитивна на коронавирус, но Марадона не ги почитуваше тие правила.

Сепак, аргентинските медиуми вчера објавија дека Марадона завршил во болница и дека е исто така осомничен дека е позитивен на коронавирус.

Но, она што изненади многумина беше бесмислената изјава на неговиот тим. Тие одговорија и потврдија дека Марадона е во болница, но негираа дека е заразен или имал некое друго заболување.

Тие рекоа дека Марадона едноставно се плашел од пандемијата и дека тоа има психички лошо влијание врз него, тоа е сè. Но, медиумите во Аргентина веруваат дека неговиот тим крие дека Марадона е позитивен бидејќи и онака не е во најдобра здравствена состојба.

loading...

Facebook