Поврзи се со нас

Фудбал

Марио Манџукиќ пред интересен ангажман

Хрватскиот напаѓач сè уште е без клуб, но наскоро би можел повторно да игра фудбал на високо ниво.

Манџукиќ со години игра на високо ниво во клубови како Динамо, Волфсбург, Баерн, Атлетико и Јувентус, а имаше и кратка епизода во Катар каде одигра пет натпревари за Ал-Духаил.

Тој е слободен од јули оваа година и оттогаш чека нов ангажман. Тој се поврзува со Фенербахче, Бешикташ, Локомотив Москва, Интер, Беневенто, Верона и Фиорентина.

Сепак, според извештаите од Шпанија, тој би можел да се врати во Ла Лига бидејќи Селта Виго е подготвена да му понуди договор на 34-годишниот напаѓач.

loading...

Facebook