Connect with us

Фудбал

Менаџерот Рајола официјално ја потврдува иднината на Пол Погба

Манчестер Јунајтед нема да го продаде Пол Погба ова лето и разговорите за нов договор ќе започнат наскоро, вели менаџерот на францускиот играч од средниот ред, Мино Рајола.

27-годишниот – кој го чинеше Јунајтед цели 105 милиони евра, кога го купи од Јувентус во 2016 година – претрпе повреди минатата сезона, но остави впечаток откако се врати во помагање на Јунајтед да ја затвори сезоната на третото место во Премиер лигата.

Неговиот менаџер Мино Рајола изјави: „Јунајтед нема да прифати никаква понуда ова лето“.

„Ќе разговараме за нов договор наскоро, без стрес“, додаде тој.

loading...

Раиола исто така истакна: „Тој е важен играч за Манчестер Јунајтед. Овој клуб има важен проект и 100% е вклучен во него“.

Актуелниот договор на Погба со Јунајтед истекува следното лето.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com