Connect with us

Фудбал

Меси ги започна подготовките за новата сезона, Барса објави видео од тренингот

Сапуницата „Меси“ стана минатото.

Лионел Меси навистина сакаше да ја напушти Барселона, но 33-годишникот не ги направи добро пресметките и остана во Барселона.

Тој вети дека ќе го даде својот максимум како и секогаш и веќе започна со подготовките за новата сезона.

За прв пат откако го најави заминувањето, Лео беше виден на тренинг.

loading...

Тој започна со подготовки за новата сезона, сезона што може да биде интересна за сè што се случи во текот на летото и со доаѓањето на новиот тренер, Роналд Куман.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com