Connect with us

Фудбал

Меси конечно ја реши иднината – Го открива клубот каде што сака да ја заврши кариерата

Објавено:

Лео Меси во неодамнешното интервју за медиумите рече дека сака да ја заврши кариерата во Барселона и оваа идеја станува се посилна и посилна.

„Идејата да ја завршам кариерата во Барселона станува сè посилна. Сакам да се пензионирам овде “, рече каталонскиот број 10.

Меси зборуваше и за неговото враќање по повредата.

„Сè уште не сум во најдобра форма. По натпреварот во Севиља се чувствував уморен. Ќе дојдам во форма малку по малку“, рече Лео Меси.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама