Connect with us

Фудбал

Меси се уште е надвор од теренот

Лионел Меси се уште се опоравува од коронавирусот.

Од редовите на ПСЖ потврдија дека Меси ќе го пропушти мечот со Брест.

Меси веќе го пропушти натпреварот против Лион и се зарази со коронавирус кога замина на одмор во Аргентина.

Многумина му замеруваа, сметајќи дека не ги почитува мерките.

Сега сепак се чувствува подобро, а преку социјалните мрежи рече дека му треба повеќе време да се врати отколку што очекуваше.

Тој додаде дека се радува на нови предизвици и дека со нетрпение чека да биде на теренот.

Во францускиот шампионат, искусниот Аргентинец сезонава забележа 11 настапи и додаде еден гол и пет асистенции.

Тој додаде пет настапи и исто толку голови во Лигата на шампионите.

Реклама

Facebook

Реклама