Connect with us

Фудбал

Милан беше одличен, но не победи: Јуве со пенал избегна пораз

Девеесет минути игра не беа доволни за победник на Сан Сиро, Милан и Јувентус одиграа 1:1.

На првиот полуфинален натпревар помеѓу Милан и Јувентус кој се играше на Сан Сиро, видовме одлична игра од страна на двете екипи.

Милан одлично играше, уште во првото полувреме покажа силна желба за победа, беа подобри, но сепак не успеаа да постигнат гол.

Во второто полувреме, Јувентус за разлика од првото покажа подобра игра, но сепак Милан преку Ребиќ во 61. минута го отвори резултатот.

Се беше одлично за Милан се до 71. минута кога Тео Хернандез доби втор жолт картон, а Милан остана со играч помалку.

Јувентус со голот на Роналдо од пенал, во првата минута од судиското надополнување избегна пораз на Сан Сиро.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com