Connect with us

Фудбал

Милан го претстави новиот дрес кој тотално ги изненади фановите

Денес, Милан го претстави третиот сет на дресови за новата сезона на официјалната веб-страница.

Пума ги воодушеви фановите на Милан со првите два сета дресови, а резервниот дрес сега ги остави целосно без зборови.

Во овој дрес доминира сината боја во која не сме навикнати да го гледаме клубот од „Сан Сиро“.

Но, навивачите се воодушевени од тоа како тој изгледа, и го пофалија клубот што направи многу промени во однос на новите дресови.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com