Connect with us

Фудбал

Мората бара враќање во Јувентус

Додека Луис Суарез е близу до преселба во Јувентус, нему може да му се придружи Алваро Мората.

Суарез е во напредна фаза на преговори со Барселона да го раскине договорот со билатерален договор, но тој едноставно може да биде продаден за сума од околу 1,5 милиони евра, колку и Иван Ракитиќ кој замина во Севилја.

Можеби не е единствениот што ќе дојде во Јуве од Ла Лига затоа што „Кориере дело Спорт“ пишуваат дека Мората може да се врати во Торино.

Шпанецот полни 28 години следниот месец и помина две години во Јувентус од 2014-16 година, каде Реал Мадрид плати 10 милиони евра за да го врати од позајмицата.

loading...

Оттогаш Мората е продаден за многу пари на Челзи, а потоа и на Атлетико Мадрид, но „Кориере дело Спорт“ пишува дека тој не е задоволен од минутажата што ја игра и сака да се врати во Италија.

Има и лични причини, сопругата е Италијанка.

Сепак, „Кориере дело Спорт“ пишува дека Атлетико Мадрид не брза да го отстрани Мората, особено без да ги врати инвестициите од 60 милиони евра во него.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com