Поврзи се со нас

Фудбал

Мундо Депортиво: Конечно пристигна времето на Пјаниќ

По паузата на репрезентацијата, играчите на Барселона веќе ги очекува големо дерби против Атлетико Мадрид во сабота.

Каталонскиот клуб не е во најдобра форма на почетокот на сезоната, па имаа неколку неочекувани грешки во Примера. Сепак, сигурно е дека Барселона ќе оди на победа во Мадрид против Атлетико, кој е во серија од четири последователни победи.

Сепак, се појавија проблеми за Роналд Куман бидејќи тој нема да може да смета на Серхио Бускетс кој покрај Де Јонг очигледно има зацементирано место во почетниот состав.

Бускетс се повреди на мечот на репрезентацијата на Шпанија и ќе отсуствува околу еден месец. Шпанските медиуми пишуваат дека конечно ќе добие шанса БХ. репрезентативецот Миралем Пјаниќ, кој треба да игра против Атлетико во сабота од првата минута.

Мундо Депортиво денес му посвети многу простор на Пјаниќ, и тие рекоа дека конечно дојде неговото време во Барселона.

“Конечно дојде времето на Пјаниќ. По повредата на Бускетс, сè покажува дека Пјаниќ ќе го започне натпреварот против Атлетико. Дали тој ќе стане клучен играч на Куман?”, Објави Мундо Депортиво на Твитер.

 

loading...

Facebook