Поврзи се со нас

Фудбал

На Горецка му беше забавно пред неколку месеци, а сега сите уживаа во неговата мака

Кога Баерн ја декласираше Барселона со 8-2, Леон Горецка по натпреварот уживаше во ѕвездите на каталонскиот тим, велејќи, меѓу другото, дека „беше навистина забавно да се види таков Меси“.

Горецка тогаш уживаше, но неколку месеци подоцна таа доза на ароганција му се врати како бумеранг.

Тој и остатокот од германската репрезентација беа понижени синоќа во Севиља со 6:0 од Шпанија, а играчот за врска на Баерн беше поразен и тоа го снимаа камерите на крајот од натпреварот во Лигата на нации

Потоа, серијата на Роберто, репрезентативец на Шпанија и еден од учесниците на тој натпревар од 8:2 во Лисабон, беше запрашана дали „боли да се види таков Горецка“, а Роберто одговори:

“Не, не ме боли. Јас всушност уживав кога го видов толку тажен и беспомошен”.

loading...

Facebook