Поврзи се со нас

Фудбал

На Симеоне му камен од срцето: Облак и Трипие играат против Барселона

Атлетико Мадрид викендов ќе го одигра мечот од шпанското првенство против Барселона.

По репрезентативната пауза тие ќе бидат многу послаби поради повреди, но и играчи кои се позитивни на коронавирус.

Така, тој нема да ги има Луис Сураез, Тореира и Ерера, а на Симеоне му падна камен од срце кога дозна дека ќе може да смета на Облак и Трипие.

Двајцата беа под прашалник, но сепак ќе играат на мечот со Барселона, и тоа е многу важна работа за тренерот на Атлетико Мадрид.

loading...

Facebook