Наполи не простува: Видео-поздрав до Сари

Маурицио Сари три сезони беше „чудотворец“ во Наполи, малку недостигаше да стигне до титулата во Калчо-лигата, па разбирлив е бесот кај тифозите од Неапол откако нивниот омилен тренер реши да се пресели на клупата на Јувентус.

Наполи го „поздрави“ својот поранешен тренер со видео објавено на клупските профили на социјалните мрежи, во кое навивачите на суеверниот Сари со порака со бројот 13 му посакаа трофеј, но во Лигата на Европа, рекорд на број на освоени бодови, но со второ место во „Серија А“ и уште неколку малери во сезоната што следи.

Погледнете како изгледаше видеото за „поздрав“ до поранешниот тренер.

Извор: ekipa.mk