Connect with us

Фудбал

Натпреварот Реал Мадрид – Ваљекано е откажан, поради коронавирусот

Пријателскиот натпревар помеѓу Реал Мадрид и Ваљекано е откажан, поради коронавирусот.

Двата шпански клуба би се сретнале денес во „Валдебебас“ на подготвителниот натпревар пред сезоната.

Но, натпреварот беше откажан бидејќи играч на Ваљекано чекаше тест за PCR за Ковид-19.

Клубовите одлучија да не ризикуваат и дојдоа до заклучок дека најдобро е да се откаже состанокот.

Реал Мадрид ќе ја започне новата сезона 2020/21 во Ла Лига на 20 септември.

Додека, Ваљекано ќе ја започне новата сезона оваа недела против Реал Мајорка во втората лига на шпанскиот фудбал.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com