Connect with us

Фудбал

Навивачите на Реал беа изненадени кога видоа кој се наоѓаше во ВИП ложата синоќа (ВИДЕО)

Фудбалерите на Реал Мадрид синоќа на домашен терен ја совладаа Селта Виго со 5:2 во натпреварот од четвртото коло во Примера.

Селта одигра одлично во првото полувреме и имаше предност од 2:1 со головите на Мина и Церви, а единствениот гол за кралевите во првиот дел од натпреварот го постигна Бензема.

Сепак, Реал дојде до пресвртница во продолжението од натпреварот и славеше на крајот со 5:2. Два гола во второто полувреме постигна Бензема, а по еден Винисиус Јуниор и Камавинга.

Интересно е што ова беше прв натпревар на Реал на „Сантијаго Бернабеу“ од март минатата година. Кралевите се вратија на својот стадион иако реновирањето не е завршено, но атмосферата беше навистина одлична.

Многу фанови ја искористија можноста да дојдат на синоќешниот натпревар и да го посетат нивниот „храм“ по повеќе од една година.

Зидан го напушти Реал на крајот од минатата сезона, а наместо него на клупата дојде Анчелоти.

Францускиот стручњак не најде нов ангажман за време на летната пауза и јасно е дека одлучи прво добро да се одмори, а дури потоа да најде нов предизвик во својата тренерска кариера.

Тој синоќа покажа колку е поврзан со Реал Мадрид бидејќи натпреварот го гледаше од трибините на Бернабеу.

 

Шпанските медиуми дури успеаја да го снимат Зинедин Зидан, кој се наоѓаше во ВИП ложата и до вчера го гледаше својот клуб.

 

Facebook