Поврзи се со нас

Фудбал

„Нејмар е подготвен да започне во Лигата на шампионите“

Нејмар се врати во акција во шокантниот пораз на ПСЖ од Монако со 3-2.

Нејмар одигра најмалку 30 минути. Но тој веќе е подготвен за следниот предизвик и ќе игра рамо до рамо со Мбапе во Лигата на шампионите против РБ Лајпциг.

„Натпреварот против Лајпциг ќе биде тежок, но не би бил многу поразличен дури и да победивме“, рече Тухел.

„Моравме да се ослободиме од Мбапе, не ризикувавме за Маркињос, а Нејмар ги одигра вистинските минути“.

„Нејмар е посветен. Тој ќе започне против Лајпциг. 

loading...

Facebook