Поврзи се со нас

Фудбал

Некој реши да го уништи муралот на Клоп, лесно е да се погоди што тој нацрта (ФОТО)

Јирген Клоп неодамна прослави пет години работа на клупата на Ливерпул, во меѓувреме стана вистинска легенда на „црвените“.

На зградите во Ливерпул беа изработени повеќе мурали посветени на ликот и делото на големиот германски експерт.

Еден од муралите го направил ценетиот автор на графики во Англија, Аске. На момчето кое ги нацрта муралите на Мухамед Али и Дејвид Боуви му требаа два дена за да го заврши.

Тоа е голема атракција во тој дел од областа Мерсисајд откако е изградена, сепак вандалите решија да ја уништат.

Имено, неодговорни лица нацртале пенис над муралот, па практично одличната работа паднала во вода.

loading...

Facebook