Connect with us

Фудбал

Ни Видал не сакаше да молчи: Кога тигарот го туркаш во ќош, тој …

Раководството на Барселона денес се соочи со неверојатни проблеми, а причината е што Меси побара да го напушти клубот.

Тоа е шок за навивачите, кои сè уште не веруваат што се случува, и за сè го обвинија лошото управување на клубот.

Наводно, на Меси му пречело затоа што буквално ги исфрлиле Видал и Суарез надвор од клубот, па и тој побарал да замине.

Пораката, која се чини дека е испратена до администрацијата на Барселона, ја испрати и Артуро Видал.

„Кога тигарот го туркаш во ќош, тој не се откажува, тој се бори“, напиша Видал на својот профил на Твитер.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com